Induláskor az Alapítvány 3 új együttműködési programot határozott meg, amelyek mind fontos lépések a fenntarthatóság felé.
Összekötjük a nagyvárosi lakókat azokkal a vidéki termelőkkel, akik elhivatottan és fenntarthatóan termelnek, de nem találnak piacot.
Összekötjük az egészségszakértőket azokkal az emberekkel, akik fenntarthatóan és egészségesen
szeretnének élni.
Összekötjük a segíteni vágyó embereket azokkal a hazánkban élő gyermekekkel és rászorulókkal, akik nap, mint nap éheznek.
Bolti vagy vegyszermentes? A MyFarm megmutatta, hogy leírhatatlan a különbség.
BBC goodfood
A digitalizációt és a hagyományt köti össze.
WONS magazin
A MyFarm közösségeket épít.
Highlights Of Hungary
Nézd meg bemutatkozó videónkat, ahol pontosabb képet kapsz róla, mi is a MyFarm Alapítvány küldetése. A videó 2022-ben érkezik.
A MyFarm Gazda Alapítványt Kövesdi Gábor alapította 2020 novemberében azzal a céllal, hogy új együttműködéseket hozzon létre egy fenntarthatóbb világért. Ehhez a küldetéshez első körben új hazai vegyszermentes termelőpontokat létrehozását, az egészséges és fenntartható életforma hirdetését és a rászorulók segítését tűzte ki célul.
2021. december 20.
2020. november 30.
2020. november 23.
További információ a Tevékenységek menüpontban.
A kezdetek
A MyFarm Gazda Alapítvány a hazai MyFarm Harta startupból nőtte ki magát.
A MyFarm Harta egy közösségi kert, ahol vegyszermentes zöldségkosarakra lehet előfizetni.
A gyakorlatban jött a felismerés, hogy bár az igény hatalmas lenne a fenntarható terményekre, a gazdák tudás hiánya vagy a kockázat nagysága miatt mégsem terjedt el a fenntartható gazdálkodás hazánkban.
Az Alapítvány gondolata alapvetően ennek a gyakorlati problémának a megoldására jött létre, azaz hogy segítse a vegyszermentes és lokális termelés terjedését.
Ez az alap idővel további együttműködési célokkal bővült, így a MyFarm Gazda Alapítvány küldetése végül úgy fogalmazható meg, hogy az Alapítvány végső soron egy fenntartható világ elérése érdekében szeretne új együttműködéséket létrehozni.
Még több információt a Tevékenységek menüpontban.
2020
Bár az Alapítvány hivatalosan 2020. november 12-től kezdte meg munkálatait, a rövid idő alatt megfogalmazta 3 fő programját és már mindháromban eredményeket is fel tudott mutatni.
Több termelő program
Az Alapítványi programjába bejutva termelőpont lett Ópusztaszer, Nagybajom, Demjén, Hajdúhadház, Nagyréde és Kerekegyháza is.
Így 6 új vegyszermentes és lokálisan termesztő fenntartható termelőpont jött létre.
Több tudás program
Elindult az oktatósorozat fejlesztése.
Több esély program
A hartai termelőponttól az év során összesen 1000 tonna zöldség és 1700 darab tojás lett jótékonysági célból eladományozva, ezzel elérve az Alapítvány kitűzött évi célját. Az adományok az alábbi két helyre lettek szállítva: Zirzen Janka Gyermekotthon, Oltalom Karitatív Egyesület
További információ a Tevékenységek menüpontban.
2021
Az Alapítvány sikeresen zárta az évet a “Több termelő program” első gazdáival, közel 500 családot kiszolgálva vegyszermentes zöldségekkel a szezon folyamán.
Több termelő program
A program pilot éve sikeresen zárult, közel 500 családot kiszolgálva vegyszermentes zöldségekkel. Egy kert nem tudta vállalni a továbbiakban a programban való részvételt, de a helyét egy másik lelkes gazda vette át. A programba való pályázási lehetőség várhatólag 2022 nyarán újra megnyílik.
Több tudás program
Számos napi fenntarthatósággal foglalkozó MyFarm cikk és videó született, amelyeket az Alapítvány a közösségi média felületén népszerűsített.
Több esély program
A 6 termelőpont az év során közel 1500 kilogramm vegyszermentes zöldséget és 10 ezer tojást jutatott el a MyFarm Partner segélyszervezeteinek.
További információ a Tevékenységek menüpontban.
További információ a Tevékenységek menüpontban.
Az Alapítvány összes támogatóját a csapat részének tekintjük és hálásak vagyunk értük.
A támogatók és médiapartnerek névsorát a Kapcsolat menüpontban éreheted el.
Automated page speed optimizations for fast site performance